JÄRGIDES VIIT REEGLIT, HOIAD TERVENA NII ENDA KUI KA OMA LAPSE HAMBAD:

JÄRGIDES NEID VIIS REEGLIT, HOIAD TERVED NII ENDA KUI KA OMA LAPSE HAMBAD:

1. Toitu tervislikult
2. Joo vett
3. Hoia toidukordade vahel 3 tundi pausi
4. Pese hambaid 2 korda päevas 2 minutit
5. Käi hambaarsti juures

„Suukool võitleb suukollidega!“ 2020.–2021. õa kampaania

Suukool.ee kutsub kõiki lasteaiaõpetajaid võtma osa üleriigilisest kampaaniast „Suukool võitleb suukollidega!“, et pöörata tähelepanu laste hambapesu harjumustele.

Õpetaja roll on küsida hommikuse õppetegevuse ajal laste käest, kas nad pesid eelmisel õhtul ja sama päeva hommikul hambaid, ning märkida vastused Suukooli hambapesupäevikusse.

Kampaania toimub juba kolmandat korda. Möödunud aastatel võtsid sellest osa rohkem kui 1100 lasteaiarühma ja enam kui 20000 last. Kõik lapsed ja õpetajad said Suukoolilt kingitusi.

Seekord kestab kampaania 2020. a oktoobrist kuni 2021. a märtsini. Rühma saab registreerida septembris.

Loe edasi

Laste hammaste tervis vanuse järgi

Loengud lasteaedades ja koolides

Hambaarst, suuhügienist

Suutervise spetsialistile

Lugupeetud hambaarst, suuhügienist või assistent

Eesti Haigekassa ja Eesti Hambaarstide Liidu koostöös toimiv projekt “Laste hammaste tervis” on rohkem tuntud nimega Suukool. Projekti tegevused on väga mitmekülgsed: materjalide väljatöötamine, tootmine, levitamine, loengute pidamine, kampaaniate korraldamine, üritustel osalemine, mitmesuguste partneritega (ämmaemandad, pereõed, õppeasutuste meditsiinitöötajad, õppe- ja teadusasutused jpt) kontaktide loomine ja koostöö, et laste ja ka nende vanemate teadmised suutervisest ning tervislikust käitumisest täieneksid pidevalt.

Püüame jõuda kõikide vanusegruppideni, alates rasedast naisest kuni vanavanemateni välja, jõudmaks ühiselt suure eesmärgini ‒ et tulevikus kasvaksid Eestis tervete hammastega lapsed. Selleks vajame professionaalide abi.

Loe edasi

Materjalid

Videote allalaadimine

videote allalaadimine

Suukooli õppematerjalide hulka kuuluvad ka animatsioonid ja videod, mis on suunatud lastele ja täiskasvanutele. Materjalid on tasuta ning neid on lubatud muutmatul kujul piiramatult kasutada õppe- ja teavituseesmärkidel. Materjale on keelatud kasutada raha teenimise eesmärgil, reklaamides ning postitada neid oma nime alt sotsiaalmeediasse. Alati on aga lubatud ja oodatud Suukooli postituste jagamine.

Materjalide nimekiri uueneb pidevalt, ning kui soovid saada infot uue materjali lisamise kohta, palun liitu meie uudiskirjaga.

Mis on Suukool.ee?

Suukoolist saate teada, kuidas hoida enda ja oma lapse hambaid tervena. Suukool on mõeldud eelkõige kõigile, kes puutuvad kokku lastega: lapsevanematele, vanavanematele, õpetajatele, kasvatajatele, hooldajatele jne. See on Haigekassa projekti "Laste hammaste tervis" veebilehekülg. Projekti eesmärgiks on tõsta teadlikkust suutervisest, et Eestis kasvaksid tervete hammastega lapsed.

Jälgi meid veebis

Loengud tulekul

24 Sept
24 Sept
27 Sept
Türi õpetajate koolitus, Jana Kensap, Nele Marrandi
27.09.2020 10:00 - 28.09.2020 01:00