JÄRGIDES NEID NELJA KULDREEGLIT, HOIAD TERVED NII ENDA KUI KA OMA LAPSE HAMBAD:

Laste hammaste tervis vanuse järgi

Kampaania "Hambad puhtaks"

Suukool.ee kutsub kõiki lasteaiaõpetajaid osa võtma üleriigilisest kampaaniast “Hambad puhtaks”, et pöörata tähelepanu laste hambapesu harjumustele.

Enamasti teatakse, et hambaid peab pesema kaks korda päevas, kuid uuringud näitavad, et tihti jäetakse kas hommikune või õhtune pesu vahele. Lasteaiaõpetajal on võimalik anda oma panus Eesti laste ja ka nende vanemate hammaste tervena hoidmisse, tuletades järjekindlalt meelde, et hambaid on vaja pesta nii õhtul kui ka hommikul.

Kampaania kestab 2018. a oktoobrist kuni 2019. a aprillini. Septembrist on avatud rühmade registreerimine Suukool.ee lehel, samas saab alla laadida ka hambapesupäeviku, mis on mõeldud tervele rühmale kuuks ajaks. Õpetaja roll on küsida hommikuse õppetegevuse ajal laste käest, kas nad pesid eelmisel õhtul ja käesoleval hommikul hambaid, ning märkida saadud vastused Suukooli hambapesupäevikusse. Jaatavast või eitavast vastusest ei sõltu kampaanias osaleva rühma jaoks mitte midagi – peaasi et saadud vastus on tabelisse märgitud.

Kõik rühmad, kes täidavad päevikut reeglipäraselt oktoobri algusest aprilli lõpuni, saavad kingituseks kleepsud, tunnistused ja hambaharjad. Lisaks osalevad need rühmad suuremate kingituste loosimises, milleks on hambapastad või elektrilised hambaharjad rühma kõikidele lastele ja õpetajatele. Kõik rühmad, kes osalesid kampaanias lühema aja jooksul, saavad kingituseks Suukooli kleepsud ja tunnistused.

Loe edasi

Osalevad

Loengud lasteaedades ja koolides

Hambaarst, suuhügienist

Suutervise spetsialistile

Lugupeetud hambaarst, suuhügienist või assistent

Eesti Haigekassa ja Eesti Hambaarstide Liidu koostöös toimiv projekt “Laste hammaste tervis” on rohkem tuntud nimega Suukool. Projekti tegevused on väga mitmekülgsed: materjalide väljatöötamine, tootmine, levitamine, loengute pidamine, kampaaniate korraldamine, üritustel osalemine, mitmesuguste partneritega (ämmaemandad, pereõed, õppeasutuste meditsiinitöötajad, õppe- ja teadusasutused jpt) kontaktide loomine ja koostöö, et laste ja ka nende vanemate teadmised suutervisest ning tervislikust käitumisest täieneksid pidevalt.

Püüame jõuda kõikide vanusegruppideni, alates rasedast naisest kuni vanavanemateni välja, jõudmaks ühiselt suure eesmärgini ‒ et tulevikus kasvaksid Eestis tervete hammastega lapsed. Selleks vajame professionaalide abi.

Loe edasi

Materjalid

Mis on Suukool.ee?

Suukoolist saate teada, kuidas hoida enda ja oma lapse hambaid tervena. Suukool on mõeldud eelkõige kõigile, kes puutuvad kokku lastega: lapsevanematele, vanavanematele, õpetajatele, kasvatajatele, hooldajatele jne. See on Haigekassa projekti "Laste hammaste tervis" veebilehekülg. Projekti eesmärgiks on tõsta teadlikkust suutervisest, et Eestis kasvaksid tervete hammastega lapsed.

Jälgi meid veebis

Loengud tulekul

25 Okt
Elva LPK Õnneseen, Kaja Randviir (1)