JÄRGIDES VIIT REEGLIT, HOIAD TERVENA NII ENDA KUI KA OMA LAPSE HAMBAD:

JÄRGIDES NEID VIIS REEGLIT, HOIAD TERVED NII ENDA KUI KA OMA LAPSE HAMBAD:

1. Toitu tervislikult
2. Joo vett
3. Hoia toidukordade vahel 3 tundi pausi
4. Pese hambaid 2 korda päevas 2 minutit
5. Käi hambaarsti juures

„Suukool võitleb suukollidega!“ 2021.–2022. õa kampaania

„Suukool võitleb suukollidega“ hambapesukampaania tuleb ka sel aastal! Tänu Teile, kallid õpetajad, on aastate jooksul kampaaniast osa saanud kümned tuhanded lapsed üle Eesti. Olete panustanud laste suutervise edendamisse, aidates neil meelde tuletada igapäevase hambapesu tähtsust ja sellega kinnistanud hea harjumuse kujunemist.

Selle aasta kampaania kestab 2021. õa oktoobrist–2022. õa märtsini. Kampaania seisneb selles, et õpetaja küsib iga päev hommikuse õppetegevuse ajal laste käest, kas nad pesid eelmisel õhtul ja sama päeva hommikul hambaid, ning märgib vastused Suukooli hambapesupäevikusse. Sellest, kas vastus on positiivne või negatiivne, ei sõltu kampaanias osaleval rühmal midagi. Kõik kampaaniast osa võtnud rühmad saavad Suukoolilt kingitusi.

Teavita ka lapsevanemat Suukooli kampaaniast, et ta saaks last kodus toetada, kuna koostöös saavad tulla kõige paremad tulemused.

Lasteaiaõpetaja saab oma rühma registreerida siin.

Laste hammaste tervis vanuse järgi

Loengud lasteaedades ja koolides

Hambaarst, suuhügienist

Suutervise spetsialistile

Lugupeetud hambaarst, suuhügienist või assistent

Eesti Haigekassa ja Eesti Hambaarstide Liidu koostöös toimiv projekt “Laste hammaste tervis” on rohkem tuntud nimega Suukool. Projekti tegevused on väga mitmekülgsed: materjalide väljatöötamine, tootmine, levitamine, loengute pidamine, kampaaniate korraldamine, üritustel osalemine, mitmesuguste partneritega (ämmaemandad, pereõed, õppeasutuste meditsiinitöötajad, õppe- ja teadusasutused jpt) kontaktide loomine ja koostöö, et laste ja ka nende vanemate teadmised suutervisest ning tervislikust käitumisest täieneksid pidevalt.

Püüame jõuda kõikide vanusegruppideni, alates rasedast naisest kuni vanavanemateni välja, jõudmaks ühiselt suure eesmärgini ‒ et tulevikus kasvaksid Eestis tervete hammastega lapsed. Selleks vajame professionaalide abi.

Loe edasi

Materjalid

Videote allalaadimine

videote allalaadimine

Suukooli õppematerjalide hulka kuuluvad ka animatsioonid ja videod, mis on suunatud lastele ja täiskasvanutele. Materjalid on tasuta ning neid on lubatud muutmatul kujul piiramatult kasutada õppe- ja teavituseesmärkidel. Materjale on keelatud kasutada raha teenimise eesmärgil, reklaamides ning postitada neid oma nime alt sotsiaalmeediasse. Alati on aga lubatud ja oodatud Suukooli postituste jagamine.

Materjalide nimekiri uueneb pidevalt, ning kui soovid saada infot uue materjali lisamise kohta, palun liitu meie uudiskirjaga.

Mis on Suukool.ee?

Suukoolist saate teada, kuidas hoida enda ja oma lapse hambaid tervena. Suukool on mõeldud eelkõige kõigile, kes puutuvad kokku lastega: lapsevanematele, vanavanematele, õpetajatele, kasvatajatele, hooldajatele jne. See on Haigekassa projekti "Laste hammaste tervis" veebilehekülg. Projekti eesmärgiks on tõsta teadlikkust suutervisest, et Eestis kasvaksid tervete hammastega lapsed.

Jälgi meid veebis

Loengud tulekul