JÄRGIDES VIIT REEGLIT, HOIAD TERVENA NII ENDA KUI KA OMA LAPSE HAMBAD:

JÄRGIDES NEID VIIT REEGLIT, HOIAD TERVED NII ENDA KUI KA OMA LAPSE HAMBAD:

1. Toitu tervislikult
2. Joo vett
3. Hoia toidukordade vahel 3 tundi pausi
4. Pese hambaid 2 korda päevas 2 minutit
5. Käi hambaarsti juures

Laste hammaste tervis vanuse järgi

Hambapesulaul

Loengud lasteaedades ja koolides

Hambaarst, suuhügienist

Suutervise spetsialistile

Lugupeetud hambaarst, suuhügienist või assistent

Tervisekassa ja Eesti Hambaarstide Liidu koostöös toimiv projekt “Laste hammaste tervis” on rohkem tuntud nimega Suukool. Projekti tegevused on väga mitmekülgsed: materjalide väljatöötamine, tootmine, levitamine, loengute pidamine, kampaaniate korraldamine, üritustel osalemine, mitmesuguste partneritega (ämmaemandad, pereõed, õppeasutuste meditsiinitöötajad, õppe- ja teadusasutused jpt) kontaktide loomine ja koostöö, et laste ja ka nende vanemate teadmised suutervisest ning tervislikust käitumisest täieneksid pidevalt.

Püüame jõuda kõikide vanusegruppideni, alates rasedast naisest kuni vanavanemateni välja, jõudmaks ühiselt suure eesmärgini ‒ et tulevikus kasvaksid Eestis tervete hammastega lapsed. Selleks vajame professionaalide abi.

Loe edasi

Videote allalaadimine

videote allalaadimine

Suukooli õppematerjalide hulka kuuluvad ka animatsioonid ja videod, mis on suunatud lastele ja täiskasvanutele. Materjalid on tasuta ning neid on lubatud muutmatul kujul piiramatult kasutada õppe- ja teavituseesmärkidel. Materjale on keelatud kasutada raha teenimise eesmärgil, reklaamides ning postitada neid oma nime alt sotsiaalmeediasse. Alati on aga lubatud ja oodatud Suukooli postituste jagamine.

Materjalide nimekiri uueneb pidevalt, ning kui soovid saada infot uue materjali lisamise kohta, palun liitu meie uudiskirjaga.

Mis on Suukool.ee?

Suukoolist saate teada, kuidas hoida enda ja oma lapse hambaid tervena. Suukool on mõeldud eelkõige kõigile, kes puutuvad kokku lastega: lapsevanematele, vanavanematele, õpetajatele, kasvatajatele, hooldajatele jne. See on Tervisekassa projekti "Laste hammaste tervis" veebilehekülg. Projekti eesmärgiks on tõsta teadlikkust suutervisest, et Eestis kasvaksid tervete hammastega lapsed.