Loengud lasteaedades

Suukool - metoodiline juhend lasteaiaõpetajale

Juhendi saad alla laadida siit.

Lasteaiaõpetaja roll on hindamatu, kuna koolieelses õppeasutuses saadud haridus paneb tugeva aluse sellele, et lapsest kasvaks õnnelik täiskasvanu.

Selleks, et suutervise teemasid oleks õppeprogrammi kerge lisada ja mänguliselt läbida, koostasime metoodilise juhendi lasteaiaõpetajale. Juhend aitab lisada õppetöösse laste hammaste tervisega seotud tegevusi terve õppeaasta jooksul.

Tegemist on põhjaliku materjaliga, mille on heaks kiitnud Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituut, Tervise Arengu Instituut ja Tartu Ülikooli Kliinikumi stomatoloogiakliiniku spetsialistid. Juhendis leiad valiku ideid ja tegevusi, mida on lihtne kohandada vastavalt vajadusele ja laste arengule.

Kui tahaksid teha mingi ürituse või tervisenädala/kuu raames eraldi hambatervise tunni, siis selleks pakume sulle:

1. Lühikokkuvõte teemadest, millest võiksid lastele rääkida, ja tunni läbiviimise juhend lasteaias.
  2. Näidisvideo selle kohta, milline võiks välja näha suutervise tund lasteaias.
  3. Et saaksime sind toetada projekti poolt lastele jagatavate materjalidega (kleepsud, tunnistused, plakatid jne.), siis täida materjalide tellimise vorm:

Kui materjal tundub keeruline või sa mingil muul põhjusel ei soovi ise tundi anda, siis palu oma lasteaia tervishoiutöötajat seda teha ning suuna ka tema meie lehele. Kui sinu lasteaias sellist inimest ei ole ja sa ei tunne ennast pädevana ise tundi läbi viima, võid kutsuda Suukooli lektori. Selleks täida avaldus siin:

Suur tänu! Sinu abiga jõuame rohkemate lasteni, et nad teaksid, kuidas hoida oma hambad tervena.