Lugupeetud hambaarst, suuhügienist või assistent

Eesti Haigekassa ja Eesti Hambaarstide Liidu koostöös toimiv projekt “Laste hammaste tervis” on rohkem tuntud nimega Suukool. Projekti tegevused on väga mitmekülgsed: materjalide väljatöötamine, tootmine, levitamine, loengute pidamine, kampaaniate korraldamine, üritustel osalemine, mitmesuguste partneritega (ämmaemandad, pereõed, õppeasutuste meditsiinitöötajad, õppe- ja teadusasutused jpt) kontaktide loomine ja koostöö, et laste ja ka nende vanemate teadmised suutervisest ning tervislikust käitumisest täieneksid pidevalt.

Püüame jõuda kõikide vanusegruppideni, alates rasedast naisest kuni vanavanemateni välja, jõudmaks ühiselt suure eesmärgini ‒ et tulevikus kasvaksid Eestis tervete hammastega lapsed. Selleks vajame professionaalide abi.

Projekti materjalid on tasuta ja mõeldud jagamiseks nii lastele peetavate loengute ajal kui ka hambaravikabinetis laste premeerimiseks või nende vanematele informatsiooni edastamiseks.

Plandenti, Magnum Dentali ja Prodenti abil jaotame üle Eesti nii hambakalendreid kui ka nuputamisvihikud. Soovitame aeg-ajalt küsida müügiesindaja käest, kas parajasti on saada mõni Suukooli trükis, kuna kahjuks ei saa täpselt planeerida, millal üks või teine trükimaterjal ilmub. Teated valminud trükimaterjalide kohta ilmuvad ka ajakirjas Hambaarst.

Kutsume kõiki hambaarste ja hügieniste tegema loenguid nii lasteaias kui koolis. Loengu pidamise lihtsustamiseks pakume sulle:

1. Lühikokkuvõte teemadest, millest võiksid lastele rääkida, ja loengu läbiviimise juhend lasteaias, algkoolis, põhikoolis.
  2. Slaidid (PowerPointi ettekanne) koos sinna juurde kuuluva slaide seletava tekstiga: algkoolis, põhikoolis.
  3. Näidisvideod selle kohta, milline võiks välja näha suutervise loeng lasteaias, koolis.
  4. Et saaksime sind toetada projekti poolt lastele jagatavate materjalidega (plakatid, kleepsud, tunnistused jne.), siis täida materjalide tellimise vorm:

Tänuks annab Eesti Hambaarstide Liit hambaarstile iga suutervise loengu eest 15 täienduspunkti. Tunnistuse saamiseks tee järgnevalt:

1. Lase teha loengu ajal pilti nii, et sa ise ja lapsed oleksite koos pildi peal.
  2. Täida läbiviidud loengu registreerimisvorm ja lae sinna üles loengu ajal tehtud pilt:

NB! 150-st vajaminevast täienduspunktist on võimalik lastele loenguid andes koguda 50 punkti.

Suur tänu! Sinu abiga jõuame rohkemate lasteni, et nad teaksid, kuidas hoida oma hambad tervena.