• Top Rasedad

Visiit hambaarsti juurde

Kõige sobivam hambaarsti juurde mineku aeg on raseduse teine trimester, sest raseduse esimesel trimestril võib ette tulla iiveldust ja oksendamist ning raseduse lõpus võib pikemat aega hambaravitoolis lamamine olla raske. Juhul kui hambad vajavad ravi, otsustab arst, milliste probleemidega tuleb tegeleda kohe ja millised saab edasi lükata, kuni laps on sündinud. Ema suus olev infektsioon võib mõjutada ka sündimata lapse tervist. Ravimata hambad on infektsiooniallikas: hammast ümbritseva koe kaudu võivad pisikud sattuda vereringesse ja põhjustada raskemaid tervisehädasid.

Soovitused

→ Öelge hambaarstile, et olete rase.

→ Kui sul ei ole tuimestussüsti vastu allergiat, siis võib seda kasutada ka raseduse ajal.

→ Röntgenpilte raseduse ajal tavaliselt ei tehta. Kui hambaravi kvaliteedi tagamiseks on röntgenpilti vaja, siis tuleb kindlasti spetsiaalse kaitsepõllega katta kinni nii kilpnäärme kui ka kõhu piirkond.

→ Alates 1. jaanuarist 2018 saavad lapseootel naised ja alla üheaastaste laste emad hambaravihüvitist kuni 85 euroni aastas, kusjuures patisent ise tasub vähemalt 15% arvest ise. Hüvitist saab kasutada ainult haigekassaga lepingu sõlminud hambaarstide juures.

Eesti Haigekassa
Eesti Hambaarstide Liit
Suukool.ee kontaktform