• Top lasteaed

Esinemise ülesehitus lasteaias

pdf Loenguplaan (lasteaed/algkool) (1.90 MB)

1. Sissejuhatus, tutvustamine
  2. Hambad: kui palju? milleks vaja?
  3. Hambaauk - kuidas tekib? Bakterid, hape, süsivesikud
  4. Kuidas hoida hambaid tervena?
    • Söömine: Mis on tervislik toit hammastele? Millal maiustada? Näksimine.
    • Joomine: janujoogiks vesi. Miks ei tohi janu korral juua limonaadi, mahla jne.
    • Puhkus: 2-3 tundi paus söögikordade vahel
    • Pesemine: fluoriidiga hambapasta 2 (min) x 2 (päevas)
  5. Kordamine

Näitlikustav materjal: hammaste mulaaž, suur hambahari, mänguloom suurte hammastega, päris väljatõmmatud hambad (terve, hambaauguga, hambakiviga), hambapesukalender. Võib vaadata Jänku-Jussi hambateemalisi multikaid, lahendada ristsõna. Teha hambateemaline näidend (käpiknukud, ise riietuda kellekski tegelaseks vms.).

Kordamiseks võib mängida pehme palliga mängu, et kes laps palli püüab, see jutustab teatud teemast või ütleb ühe asja, mis talle meelde jäi.

Meisterdamine: plastiliinist hamba/hambaharja voolimine, joonistada baktereid, hammast ja hamba sõpru.

Hammaste pesemine koos lastega: lastel on kodust kaasa võetud hambahari, pasta või jagatakse uued harjad kingituseks. Õigete pesemisvõtete harjutamine, pesu tulemuse kontroll, suhu vaatamisega või katu värvimise tablettidega.

Prindi