• Top koolilaps

Hambakaitsmed

Kontakt-ja ekstreemspordiga tegelev laps peaks kasutama hambakaitsmeid. Standardsetele hambakaitsmetele võiks eelistada spetsiaalseid, lapse hammaste järgi hambaravikabinetis valmistatud hambakaitsmeid.

Miks on spordijoogid hammastele kahjulikud?

Spordijoogid sisaldavad palju süsivesikuid ja on väga happelised. Hape söövitab hambapinda, muutes selle pehmeks ja kiiresti kuluvaks. Happerünnaku teevad veelgi tugevamaks süsivesikud, mille sisaldus spordijoogis on väga suur.

Spordijoogi sagedase tarbimise korral tekivad hammastesse augud ja hambad kuluvad kiiresti. Pidev spordijoogi tarbimine trenni vältel on hammastele palju kahjulikum kui see, kui kogu jook juuakse peale trenni ära korraga.

Soovitused

→ Eelista juua vett. Kui siiski vajad spordijooki, võta trenni kaasa ka veepudel!

→ Pärast spordijoogi kasutamist loputa suud veega, et taastada suu neutraalne pH.