• Top koolilaps

Kuigi koolilaps puhastab hambaid iseseisvalt, vajab puhastamise kvaliteet vanemate kontrolli. Hambad võivad vahetuda 12.-13. eluaastani. Kuigi liikuvate piimahammaste puhastamine võib olla valus ja ebameeldiv, tuleb seda siiski hoolikalt teha.

Soovitused

→ Pese hambaid 2-3 minutit hommikul ja õhtul.

→ Pesemisaeg möödub mõnusamalt, kui kuulad samal ajal mõnda meeldivat ja sobiva pikkusega laulu.

→ Hambaid pese süsteemipäraselt: alusta ülemiste hammaste põsepoolsetest pindadest, siis puhasta keelepoolsed pinnad ja viimasena mälumispinnad.

→ Pese enne tagumised hambad, seejärel esihambad.

→ Hambaharja hoia käes nagu pliiatsit.

→ Kui oled vähemalt kümneaastane, kasuta ka hambaniiti. Sinu käed on selleks juba piisavalt osavad.

→ Sülita välja pastavaht ja liigne sülg, ära loputa, siis jääb hambapasta suhu toimima ja teeb hammast tugevamaks.

→ Peale õhtust hambapesu ära enam söö, janu korral joo vett.

→ Hambahari vali pehmete või väga pehmete harjastega (märgistusega soft või extra soft). Pehmed harjased ei kahjusta igemeid ega hambapinda, need on painduvamad ja ulatuvad ka raskesti ligipääsetavasse kohta.

→ Elektrihambahari on tõhusam (keskmine kiirus 2000 tsüklit minutis) kui tavaline hambahari.

→ Hambaharja vaheta umbes iga kolme kuu tagant. Harjaste tipust kaduma hakkav värv või kõverdunud harjased näitavad, et hambahari on vana ja vajaks väljavahetamist.

→ Kasuta fluoriidiga hambapastat - see tugevdab hambaemaili.

→ Hambapastat pane hambaharjale vähe: piisab herneterasuurusest kogusest.