• Top algkool

Esinemise ülesehitus koolis

pdf Loenguplaan (lasteaed/algkool) (1.90 MB)

1. Sissejuhatus, tutvustamine
  2. Hambad: kui palju? milleks vaja?
  3. Hambaauk - kuidas tekib? Bakterid, hape, süsivesikud
  4. Kuidas hoida hambaid tervena?
    • Söömine: 4-5 toidukorda päevas
    • Joomine: janujoogiks vesi
    • Puhkus: 2-3 tundi paus söögikordade vahel
  5. Hambapesu, fluoriidiga hambapasta 2 (min) x 2 (päevas)
  6. Kordamine

Näitlikustav materjal: hammaste mulaaž, suur hambahari, mänguloom suurte hammastega, päris väljatõmmatud hambad (terve, hambaauguga, hambakiviga), hambapesukalender, katu värvimise tabletid. Teha hambateemaline näidend (käpiknukud, ise riietuda kellekski tegelaseks vms.)

Noormatele lastele koolis võiks tunni läbiviia veidi mänguliselt — nt teha ühist meisterdamist, "ära arvamis mängu". Iga laps saab ca A5 paberi suuruse hambakujulise paberi. Loengu läbiviija joonistab suurele hambakujulisele paberile ja lapsed püüavad ära arvata, millega tegemist on ja siis joonistada sama teemalise asja oma paberist "hambale". Pärast saab valmismeisterdatud/ "hammastest" koostada klassi seinale näituse

Vanematele lastele koolis — Powerpoint slaidid. Koolis tahvli kasutamine: lapsed pakuvad õigeid vastuseid ja käivad ise tahvlile kordamööda kirjutamas (aktiivõpe).

Kordamiseks võib mängida pehme palliga mängu, et kes laps palli püüab, see jutustab teatud teemast või ütleb ühe asja, mis talle meelde jäi.

Prindi